לפרטים נוספים אודות מבחן אמיר ופטור באנגלית

  1. שם
  2. טלפון
  3. מייל
  4. Loading ...

פסיכומטרי

מבחן פסיכומטרי זהו מבחן אשר נועד לשמש ככלי הערכה, לפני כניסה למוסד אקדמי. חלק גדול ממוסדות הלימוד, מכללות ואוניברסיטאות מציבים ציון פסיכומטרי כתנאי קבלה ולכן, אם אתם הולכים ללמוד תואר ראשון במקום שפסיכומטרי זוהי דרישת סף, אתם צריכים להוציא את הציון הטוב ביותר במבחן.

ציון טוב במבחן פסיכומטרי יכול לעשות את ההבדל בין כניסה למוסד אקדמי בו אתם רוצים ללמוד, לבין פשרה במקום בו תעברו את התואר הראשון. זו הסיבה שרבים מקדישים את החודשים שלפני הפסיכומטרי, על מנת לעבור קורס הכנה לפסיכומטרי, במקום אשר מטרתו לסייע לכם לעבור את הבחינה.

הבחינה הפסיכומטרית בודקת יכולות וידע בשלושה תחומים: תחום כמותי, תחום מילולי ואנגלית. מבנה הבחינה משלב בין שאלות בסיסיות לשאלות ברמת קושי בינונית וקשה, כך שמדובר בבחינה ברמת קושי עולה, אשר בודקת את מיקום הנבחן ביחס לנבחנים אחרים וביחס לעצמו.

פסיכומטרי, מה חשוב לדעת

ציון ממוצע של פסיכומטרי נע סביב ה540-600 נקודות, אולם ישנם תחומים בהם נדרש ציון גבוה יותר ובכלל, ככל שתוציאו יותר בפסיכומטרי, כך יגדלו סיכוייכם להתקבל בקלות לאוניברסיטה בה אתם רוצים ללמוד.

היות והבחינה בודקת ידע באנגלית, מתמטיקה ושפה, אתם צריכים לרכז את האנרגיה בכל אחד מהתחומים ולשפר איפה שנראה לכם שאתם חלשים. לכל אחד מאיתנו יש נטייה להיות טובים יותר בתחום ספציפי. יכול להיות שאנחנו יותר ריאלים ולכן נצטרך ללמוד טוב יותר את תחום האנגלית והשפה לקראת הפסיכומטרי ולהפך.

כמו כן חשוב שתדעו, אם תוציאו ציון טוב בחלק האנגלית בפסיכומטרי, סביב ה135 נקודות, תוכלו לקבל פטור באנגלית, כך שתרוויחו לא רק ציון גבוה בפסיכומטרי הכולל אלא גם פטור באנגלית שימנע מכם לעבור קורסים באנגלית במהלך התואר.