לפרטים נוספים אודות מבחן אמיר ופטור באנגלית

  1. שם
  2. טלפון
  3. מייל
  4. Loading ...

ציון פסיכומטרי ומקצועות מתאימים

כולנו רוצים להצליח, ורבים מאתנו חולמים כבר מגיל צעיר מה נרצה לעשות כשנהיה גדולים. אבל כשאנחנו צעירים אנחנו לא יודעים עוד מה מצפה לנו בדרך אל החלום, למשל ציון פסיכומטרי. הציון הפסיכומטרי הוא אחד השלבים בדרך אל התואר, וכששואפים לרכוש תואר יוקרתי, נחשב ומבוקש כמו רפואה, משפטים או הנדסה, אזי הציון הפסיכומטרי מהווה משקל נכבד לקבלה לאוניברסיטה, ויש להשקיע בלמידה לקראת המבחן הפסיכומטרי כמעט באותה מידה שבה משקיעים בלימודי התואר עצמם. אבל תמיד יש לזכור כי ציון פסיכומטרי הוא האמצעי בדרך למטרה, וגם אם מדובר באמצעי הכרחי ולא פשוט, לא צריך להיבהל ממנו. מה שחשוב הוא להגיע מוכן ולא לוותר.

מקצועות שאמא הייתה גאה בהם

כל אם מתגאה בבנה הרופא, עורך הדין, האדריכל, איש העסקים. אבל ישנם לא מעט מקצועות מבוקשים ונחשבים אחרים שהדרך אליהם כוללת ציון פסיכומטרי גבוה. רפואה דורשת לפחות ציון של 730 בפסיכומטרי. במשפטים דורשים 700 ומנהל עסקים דורש מעל 650 בפסיכומטרי. אז איך מגרדים ציונים כאלה? האם נחלתם של הרופאים שמורה רק לגאוני הדור? זה לא חייב להיות כך. האמת, שתלוי מאד כיצד נערכים לקראת הבחינה הפסיכומטרית, וניתן להיערך אליה בצורה חכמה כך שתוכלו להוציא ציון פסיכומטרי שיתאים למקצוע עליו חלמתם.

ללמוד לפסיכומטרי בחיוך

אז איך אפשר להוציא ציון פסיכומטרי מתאים בלי לצאת מהכלים ובלי לראות כל היום רק מספרים ומילים? ראשית, צריך להבין שאכן מדובר בציון שקשה להשיג אותו ולהיות מוכנים לכך שלא בטוח נקבל את מה שרצינו, גם אם נורא התאמצנו. במקרה כזה ניתן לבחור בשתי אפשרויות: א. להתפשר ולבחור במקצוע אחר. ב. להתחיל מקצוע דומה ולעבור בהמשך (למשל להתחיל ללמוד ביולוגיה ואז לעבור לרפואה) ג. לנסות שוב. כל אחת מהאפשרויות היא טובה ואתם צריכים לבחור את זו המתאימה לכם, לצרכים שלכם, לחלומות ולשאיפות שלכם. בכל מקרה, ציון פסיכומטרי משתכלל ביחד עם ממוצע הבגרות בעת הקבלה לאוניברסיטה או למכללה, ויש לקחת גם את זה בחשבון. אם יש לכם ממוצע בגרות גבוה, ייתכן שיספיקו לכם מעט פחות נקודות בציון הפסיכומטרי עצמו על מנת להתקבל ללימודים שאתם מעוניינים בהם.

לומדים בחוכמה

כדי להוציא ציון פסיכומטרי גבוה, יש ללמוד במקום שיקדם אתכם. מקום שבו תלמדו טוב, שיש בו מדריכים טובים ואווירה פורייה. חשוב שיהיה לכם תמיד למי לפנות ושהמדריך יפגין לא רק ידע, כי אם גם סבלנות כלפיכם. חשוב ללמוד בכיתות מאפשרות ובזמנים שנוחים לכם (אם אתם למשל משלבים עבודה עם הלימודים או כל דבר אחר). בסופו של דבר כדאי גם להסתכל על מחירים ואפשרויות תשלום, ולברר כמה עולה קורס נוסף במקרה ותרצו לשפר ציון פסיכומטרי מאכזב.