לפרטים נוספים אודות מבחן אמיר ופטור באנגלית

  1. שם
  2. טלפון
  3. מייל
  4. Loading ...

הרשמה לאוניברסיטה

סיימתם תיכון, סיימתם צבא, כבר עבדתם קצת וחזרתם מהטיול הגדול במזרח. עכשיו הגיע הזמן לרכוש השכלה וללמוד מקצוע, ואת זה בדרך כלל עושים באמצעות הרשמה לאוניברסיטה – השלב הראשון בחיים האקדמיים. הרשמה לאוניברסיטה דורשת רצינות, בגרות וסבלנות וחשוב לדעת כיצד להתכונן לקראת שנות לימודים באוניברסיטה.

מה רוצים ללמוד

לפני הרשמה לאוניברסיטה חשוב כמובן לדעת קודם מה רוצים ללמוד. יש אנשים שלא מתעכבים זמן רב על השאלה הזו כיוון שהם יודעים בוודאות, לעיתים אפילו כבר בשלב מוקדם בחייהם, מה הם רוצים ללמוד (“אני מכיתה ב’ רציתי להיות מהנדס”). אבל רוב האנשים, גם אלו שיודעים מה כיוון הלימודים שלהם, מתלבטים כשהם צריכים לבחור תחום לימודים ספציפי, למשל התלבטות בין פסיכולוגיה לעבודה סוציאלית, בין יחסים בין לאומיים למדע המדינה, בין תקשורת ועיתונאות לאומנות וקולנוע, בין רפואה לביולוגיה וכו’ וכו’. לכן יש לקחת בחשבון מה מעניק כל תחום, היכן הוא תורם למועמד ומה יוכל הסטודנט לעשות עם המקצוע שלמד בתום שנות האוניברסיטה. שימו לב, אין מקצוע אחד הכי טוב לכולם, לכל אחד מתאים משהו אחר ולכן ברוב המקרים כדאי ללכת פשוט עם הלב כי ההצטיינות הכי גדולה היא בדבר שאוהבים ללמוד ולעשות.

פטור באנגלית

לפני שנרשמים לאוניברסיטה כדאי להוציא פטור באנגלית. פטור מאנגלית עוזר להתקבל למקצועות רבים יותר ובכך פותח את אפשרויות ההרשמה. בנוסף, פטור באנגליתוחוסך קורסים באנגלית במהלך התואר, אותם צריך להשלים מי שלא הוציא פטור באנגלית על מנת להגיע לרמת אנגלית אקדמית. פטור באנגלית מתאפשר אם מוציאים בסעיף האנגלית בפסיכומטרי ציון שמעניק פטור. אם אין לכם ציון כזה, כדאי לחשוב על מבחן אמיר לפני הרשמה לאוניברסיטה. מבחן אמיר, אשר מטרתו הוצאת פטור מקורסים באנגלית, יכול לעזור לכם אחר כך במהלך ההרשמה לאוניברסיטה וכמובן בלימודים עצמם.

הצלחה בלימודים

הצלחה בלימודים מתחילה כבר משלב הרשמה לאוניברסיטה. כאשר בוחרים את התחום ואת המקצוע הנכונים והטובים, כל אחד על פי מה שנכון וטוב לו, סביר להניח שההצלחה בלימודים תהיה רבה. כאשר הסטודנט בוחר תחום אותו הוא אוהב ואשר בו ירצה לעסוק, תחום אשר אליו הוא מתחבר וקרוב לליבו, הסיכויים שלו להשקיע ובעקבות כך גם להצליח – הינם מרובים וטובים. בנוסף לכך הרשמה לאוניברסיטה הנעשית מתוך בגרות ובשלות, גם היא ערובה להצלחה בלימודים. כאשר הסטודנט נרשם לאוניברסיטה כי הוא רוצה ללמוד, ולא בגלל שלוחצים עליו ללמוד, והוא מספיק בוגר כדי להבין שצריך להשקיע ולקבוע סדר עדיפויות בעת שנותיו האקדמיות (ללכת לישון מוקדם ביום שלפני מבחן במקום לצאת למסיבה בפאב הקרוב למשל), הסיכוי להצלחתו בלימודים עולה כמובן.