לפרטים נוספים אודות מבחן אמיר ופטור באנגלית

  1. שם
  2. טלפון
  3. מייל
  4. Loading ...

איך לומדים למבחן אמיר

לא מעט אנשים בוחרים לעבור מבחן אמיר על מנת לקבל פטור מקורסים באנגלית בעת לימודם באקדמיה. כיצד ניתן ללמוד למבחן אמיר? מהן השיטות הקיימות? מהי השיטה הטובה ביותר ללמידה לקראת מבחן אמיר?

מבחן אמיר הוא מבחן מטעם המרכז הארצי לבחינות והערכה אשר נועד לאפיין את רמת האנגלית של הנבחן מבחינה אקדמית. למעשה, הבחינה הפסיכומטרית כוללת בתוכה גם בחינת רמת האנגלית של הנבחן, אך מבחן אמיר מאפשר לבדוק רק רמה של אנגלית ללא צורך במבחן פסיכומטרי.

מבחן אמיר או פסיכומטרי ?

מבחן אמיר מאפשר לעבור אך ורק מבחן באנגלית ללא צורך בבחינה פסיכומטרית, כך שם ישנם מוסדות הדורשים רק רמה של אנגלית, מספיק לעבור את מבחן אמיר ואין צורך להתכונן לבחינה הפסיכומטרית. בנוסף, במידה והציון במבחן הפסיכומטרי מתאים לכם לצורך לימודים אותם אתם מבקשים ללמוד אך לא מעניק לכם פטור באנגלית, ניתן לעבור מבחן אמיר בלבד לשם קבלת הפטור במקום להתכונן שנית לבחינה הפסיכומטרית.

שיטות לימוד לקראת מבחן אמיר?

קיימות כמה שיטות ללמוד לקראת מבחן אמיר:

  1. למידה עצמאית למבחן אמיר– כמו בכל מבחן, גם מבחן אמיר מאפשר כמובן למידה עצמאית ותרגול אישי. מצב זה מצריך רק הרשמה לבחינה במרכז הארצי לבחינות והערכה וכמובן – תרגול עצמאי שלכם. אם אתם מתכוונים ללמוד לבד, כדאי בכל זאת להתעניין בספרי לימוד מתאימים וכמובן לתרגל הרבה קריאה וכתיבה באנגלית אקדמאית. היתרון בלמידה עצמאית הוא היכולת לנהל את הזמן וללמוד לפי השעות והזמנים המתאימים לך. יחד עם זאת למידה עצמאית מצריכה משמעת עצמית גדולה מאד ונכונות ללמוד לבד ללא מסגרת, וזה לא מתאים לכל אחד.
  2. למידה באמצעות תרגול באתרי אינטרנט – כיום קיימים אתרי אינטרנט שונים המסייעים לנבחנים לקראת מבחן אמיר. באתרים אלו קיימים תרגילים וחומרי קריאה המכינים את המועמדים לבחינה לקראת מועד הבחינה עצמה. למידה באינטרנט מהווה מסגרת מסוימת של למידה (לעיתים מתקיימים שיעורים און ליין בזמנים קבועים) וכן מרכזת את החומר הרלוונטי עבור הנבחן. גם כאן מדובר ביכולת שליטה בזמנים מצד אחד אך היא צריכה להיות עם יכולת משמעת עצמית ללמידה יחסית עצמאית.
  3. קורס מקצועי לקראת מבחן אמיר – מאחר ומדובר במבחן רציני וברמה אקדמאית, חשוב ללמוד למבחן כראוי. אנשים רבים מוצאים כי מסגרת של קורסים, מטלות וסימולציות מסייעת ללמוד למבחן בצורה היעילה ביותר. מצד אחד קורס מקצועי אומנם כובל אותך לשעות, זמנים, תרגולים, מטלות וכו’, ובנוסף גם מדובר בשיטת הלימוד היקרה ביותר מבין השלושה, אך מצד שני קורס מקצועי מהווה מסגרת לימודים אינטנסיבית המחייבת את הנבחן ללמוד ברצינות לקראת הבחינה על מנת לקבל את התוצאה הרצויה.

מבחן אמיר הינו מבחן אשר לא מעט אנשים בוחרים לעבור על מנת לזכות בפטור מקורסי אנגלית באוניברסיטה. חשוב לזכור כי מדובר במבחן רציני הדורש למידה רצינית ושקדנית על מנת להיות שבע רצון מהתוצאה הסופית.