לפרטים נוספים אודות מבחן אמיר ופטור באנגלית

  1. שם
  2. טלפון
  3. מייל
  4. Loading ...

מבחן אמיר, מבחן רמות באנגלית

צעירים רבים מדברים על מבחן אמיר. מבחן אמיר הוא למעשה מבחן באנגלית, מטעם המרכז הארצי לבחינות והערכה, הבוחן יכולת אקדמאית באנגלית. מבחן אמיר נועד כדי לאפשר לסטודנטים עתידיים לקבל פטור משיעורי אנגלית באוניברסיטה.

לימודים אקדמאיים, הן באוניברסיטאות והן במכללות, דורשים רמת אנגלית ברמה אקדמאית, המאפשרת להם להתמודד עם טקסטים ומאמרים באנגלית אשר הכרחיים לצורך חיזוק וקידום הידע תיאורטי של הסטודנטים על מנת שיוכלו לסיים את התואר הראשון ולהמשיך, באם יחפצו, גם לתארים מתקדמים.

למעשה, המבחן הפסיכומטרי בוחן גם יכולת אקדמאית באנגלית, ונבחן אשר עובר את החלק הבוחן את רמת האנגלית בציון גבוה, יוכל לקבל פטור מקורסי השלמה באנגלית במהלך לימודיו באוניברסיטה או במכללה בה הוא מתכוון ללמוד.

לעומת זאת, נבחן אשר ציוניו בחלק הבוחן את רמת האנגלית לא היו מספקים, יאלץ לקחת קורסים באנגלית, לפי הרמה שנקבעה לו, על מנת להשלים את חובותיו לקראת קבלת תואר ראשון. במקרה כזה, סטודנטים לעתיד בוחרים לעשות מבחן אמיר אשר, כאמור, בוחן את היכולת האקדמאית באנגלית ויכול לאפשר פטורים מקורסי אנגלית באוניברסיטה.

מעבר לכך, ישנן מכללות אשר לא דורשות ציון פסיכומטרי אך כן דורשות ציון במבחן אמיר שיוכל להעניק אינדיקציה מסוימת על יכולותיו של הסטודנט הפוטנציאלי בשפה אנגלית אקדמאית.

מבחן אמיר מה חשוב לדעת

על מנת לעבור את מבחן אמיר בציון מספק אשר באמת יאפשר לנבחן פטור עתידי מלימודי אנגלית באוניברסיטה או במכללה, מומלץ לעבור קורס אמיר.

קורס אמיר הינו קורס המכין את הנבחנים לקראת מבחן אמיר. במסגרת קורס אמיר מתרגלים התלמידים קריאת טקסטים והבנתם ומשפרים את היכולת האקדמאית שלהם באנגלית כך שגם יעברו את המבחן בהצלחה וגם יוכלו להשתמש בה במהלך לימודיהם הלכה למעשה לקראת התואר הראשון ותארים נוספים.

קורס אמיר מתקיים במכוני הכנה לקראת מבחן אמיר, כאשר בדרך כלל מדובר במכוני ההכנה המוכרים, המכינים לקראת מבחני בגרות ופסיכומטרי. פעמים רבות גם ניתן להירשם לקורס אמיר בעזרת הטבות והנחות שונות בהתאם למצבו של הנרשם (חייל, תלמיד לשעבר במכון, תלמיד שלוקח קורס נוסף במכון וכולי). מכונים אלו מכינים את הנבחנים המועמדים להיבחן במבחן אמיר בצורה הטובה והממוקדת ביותר לקראת השאיפה לפטור מהקורסים באנגלית במוסד האקדמי בו הם מתכוונים ללמוד.

מבחן אמיר הינו מבחן שנועד במידה מסוימת להקל על הנבחן. לעיתים ציון הפסיכומטרי דווקא לא רע ורק הציון באנגלית מעיב על החגיגה. בכדי לא לעבור שנית את כל המבחן הפסיכומטרי, קיימת האפשרות לעבור אך ורק את המבחן באנגלית, הלוא הוא מבחן אמיר. בנוסף, סטודנטים אשר אינם נדרשים לציון פסיכומטרי אך נדרשים לתוצאה במבחן באנגלית, יכולים לוותר על המבחן הפסיכומטרי ולהתמקד בהכנה לקראת מבחן אמיר בלבד.