לפרטים נוספים אודות מבחן אמיר ופטור באנגלית

  1. שם
  2. טלפון
  3. מייל
  4. Loading ...

מבחן אמירם למול מבחן אמיר

לא תמיד יודעים מהו ההבדל בין מבחן אמיר לבין מבחן אמירם. ההבדל המרכזי הוא כי מבחן אמיר הינו מבחן בכתב בעוד מבחן אמירם הוא מבחן ממוחשב, אך ישנם עוד כמה הבדלים וכן, פרטים נוספים אודות מבחן אמרים אותם כדאי לדעת.

מבחן אמירם הוא מבחן ממוחשב אשר מטרתו היא בדיקת רמת האנגלית האקדמאית של הנבחן. הנבחנים במסגרת מבחן אמירם מקבלים בסופו ציון אשר על פיו הם יכולים לזכות בפטור מקורסים באנגלית או להשתבץ בקורסי אנגלית על פי הרמה האקדמאית שלהם אשר נקבעה במבחן.

גם מבחן אמיר הינו מבחן הבודק רמה אקדמאית באנגלית אולם בעוד מבחן אמיר מתקיים בכתב, מבחן אמירם מתקיים מול מחשב. הבדל חשוב נוסף הוא שמבחן אמיר מכובד בכל המוסדות האקדמאיים כיוון שהוא נערך מטעם המרכז הארצי לבחינות והערכה, בעוד מבחן אמירם איננו מטעם המרכז הארצי ולכן הוא תקף במוסדות מסוימים, בדרך כלל במוסדות בהם הוא נערך. אי לכך, אם אתם מעדיפים לעשות מבחן אמירם, חשוב לברר ראשית היכן אתם מתכוונים ללמוד כיוון שלא בכל מוסד לימודים הוא תקף. מצד שני, אם אתם יודעים כי המוסד בו אתם מעוניינים ללמוד מכבד את ציוניו של מבחן אמירם, עדיף להיבחן במסגרת מבחן אמירם כיוון שהוא מחשב פשוט יותר וידידותי יותר עבור הנבחן.

הבדלים בין מבחן אמיר למבחן אמירם

קיימים הבדלים נוספים בין מבחן אמיר לבין מבחן אמירם והם נעוצים בעיקר בזמנים שיש לכל שאלה ולכל פרק. כמו כן חשוב לציין כי מבחן אמירם הינו מבחן אדפטיבי – כלומר מבחן בו רמת השאלות מתאימה את עצמה לרמת הנבחן. מאחר ומבחן אמירם הינו ממוחשב, קיימת האפשרות הזו, בעוד מבחן אמיר אינו מאפשר זאת.

למרות שמבחן אמירם נחשב קל יותר, גם הוא בודק למעשה רמת אנגלית וכאשר סטודנט לעתיד מתכוון לעבור אותו, הוא בדרך כלל מעוניין לעבור אותו בציון אשר יאפשר לו פטור מקורסים באנגלית. לכן כדאי פעמים רבות לעבור קורס הכנה למבחן אמירם. פעמים רבות ניתן לעבור קורס כזה במכוני ההכנה השונים או במוסד הלימודים בו מתקיים המבחן.

בכל מקרה, ישנם מוסדות המחייבות את הנרשמים לעבור מבחן אמירם על מנת לעמוד על רמתם בשפה האנגלית. זאת על מנת לשבצם ללימודי אנגלית במידה ולא יהיו זכאים לפטור מקורסי אנגלית.

חשוב לדעת כי מבחן אמירם מהווה אלטרנטיבה למבחן אמיר, ולעיתים אלטרנטיבה פשוטה וזולה יותר. יחד עם זאת חשוב לדעת גם מהן המגבלות הקיימות במסגרת מבחן אמירם ומה ההבדלים בין מבחן אמיר לבין מבחן אמירם. אם אתם מעוניינים ללמוד במקום ספציפי, כדאי להתעניין ולבדוק אם מבחן אמירם תקף בו, ובמידה וכן, עדיף לעבור את מבחן אמירם בדרך לפטור באנגלית.