לפרטים נוספים אודות מבחן אמיר ופטור באנגלית

  1. שם
  2. טלפון
  3. מייל
  4. Loading ...

פטור באנגלית אחרי צבא

אחד הרצונות הנכספים בדרך אל הלימודים באוניברסיטה או במכללה הוא הרצון בפטור מקורסי אנגלית. צעירים רבים משקיעים זמן ומאמץ בקבלת פטור באנגלית, והרבה מאמינים כי כדאי לעבוד על פטור באנגלית אחרי צבא.

החברה הישראלית בנויה באופן כזה בו קיימת חובת גיוס על כל נער ונערה אשר הגיעו לגיל שמונה עשרה. רוב הצעירים הללו משרתים בצבא שנתיים (בנות) או שלוש (בנים) שנים, ויש כאלה שגם יותר (מפקדים, קצינים וחיילים נוספים שחותמים קבע). לקראת השחרור מהצבא, גם אם לא מתחילים לחשוב ממש על לימודים אלא יותר על הטיול הגדול ועל עבודה זמנית, חיילים רבים מתחילים להסתכל על העתיד.

העתיד, עבור אנשים רבים כולל לימודים אקדמיים. לימודי באקדמיה, בין אם מדובר במכללה או באוניברסיטה, מחייבים רמה מסויימת של ידיעת השפה האנגלית – רמה של אנגלית אקדמאית. הרעיון מאחורי הדרישה הזו הוא הצורך לקרוא מאמרים רבים באנגלית ולעיתים אפילו כתיבה של מאמרים באנגלית.

הציון במבחן הפסיכומטרי מורכב גם מציון באנגלית, אשר מי שקיבל ציון גבוה במבחן זה, זכאי לפטור באנגלית מהאוניברסיטה. מי שלא הצליח לקבל פטור מאנגלית, יכול לגשת למבחן אמיר, מבחן הבודק גם הוא יכולת אקדמאית באנגלית. מי שמצליח לעבור בציון מתאים את מבחן אמיר, יהיה זכאי לפטור באנגלית.

למה להשקיע בהוצאת פטור באנגלית אחרי צבא דווקא?

למה לא לפני? או לחלופין, למה לא  לדחות את זה עוד קצת?

הצבא היא מסגרת מאד ברורה עם גבולות וכללים רבים, וכאשר מסיימים אותה מחפשים דרכים להתפרק. הדרכים הללו דווקא לא כוללות לימודים, אבל דווקא בגלל זה כדאי לעשות את ההכנה לפטור מאנגלית בתקופת השחרור מהצבא. למה?

ראשית כי החומר עדיין יושב פחות או יותר בראש. נכון שחלפו כבר שנתיים או שלוש מהבגרות באנגלית, אבל ככל שנדחה את מבחן אמיר יותר, כך יהיה לנו קשה יותר ללמוד אליו.

אבל הסיבה העיקרית שלשמה כדאי לחיילים משוחררים ללמוד בקורסי הכנה למבחן אמיר היא ההטבות אותן הם מקבלים.

חיילים משוחררים מקבלים הטבות והנחות משמעותיות במכוני ההכנה השונים, עבור קורסים שונים אותם הם מעוניינים ללמוד. בין הקורסים הללו יש את קורסי ההכנה לבחינה הפסיכומטרית, קורסי הכנה להשלמת בגרויות במקצועות שונים (בד”כ במתמטיקה, אנגלית, ביולוגיה, פיזיקה ולשון) וכמובן, גם קורסי הכנה למבחן אמיר המעניק פטור משיעורי אנגלית באוניברסיטה.

חיילים הבוחרים לעשות מבחן אמיר, מומלץ להם לפנות ללימודים באחת המכונים המפעילים קורסי הכנה למבחן אמיר. קורס הכנה למבחן אמיר מעביר את התלמידים הכנה אינטנסיבית ועמוקה לקראת המבחן ולקראת הפטור באנגלית. מאחר וקורסי הכנה אלו ניתנים לחיילים בהנחה משמעותית (לעיתים עד חצי מחיר מעלות רגילה של הקורס), משתלם מאד לחיילים משוחררים להוציא פטור מאנגלית אחרי הצבא.