לפרטים נוספים אודות מבחן אמיר ופטור באנגלית

  1. שם
  2. טלפון
  3. מייל
  4. Loading ...

הכנה לפטור באנגלית

מי לא חולם על פטור באנגלית? כנראה שכולנו. הכנה לפטור באנגלית הינו חשוב על מנת להצליח במבחן ואכן להשיג פטור באנגלית אבל מהי בעצם הכנה לפטור באנגלית?

הבחינה הפסיכומטרית אותה כולנו מכירים, בוחנת בין היתר יכולת אקדמית בקריאה והבנה של אנגלית, והפרק באנגלית נועד על מנת למיין את המועמדים ללימודים באוניברסיטה לרמת הקורסים השונים באנגלית או לפטור אותם מקורסי אנגלית במידה ורמתם האקדמאית באנגלית מספקת על מנת להצליח לקרוא ולנתח את החומר הלימודי הנלמד במהלך לימודי התואר.

בנוסף לבחינה הפסיכומטרית קיימים גם מבחן אמיר ומבחן אמירם, הבודקים את הרמה האקדמאית אך ורק באנגלית, וגם מטרתם היא למיין את הנבחנים לרמת הקורסים באנגלית באוניברסיטה או במכללה או לפטור אותם מהקורסים באנגלית.

חשוב לציין הבדל בין מבחן אמיר לבין מבחן אמירם. מבחן אמיר הוא מבחן שחובר וניתן, כמו הפסיכומטרי, מטעם המרכז הארצי לבחינות והערכה, בעוד מבחן אמירם הינו מבחן אשר חובר על ידי מספר מכללות ובדרך כלל קביל רק במכללות המסויימות הללו.

תלמידים רבים ניגשים למבחן אמיר או מבחן אמירם על מנת להשיג פטור מקורסי אנגלית במוסד האקדמאי אליו הם מתכוונים ללכת ללמוד, וכמו שנדרשת הכנה לקראת הבחינה הפסיכומטרית, חשוב לערוך הכנה לפטור באנגלית, כלומר, הכנה למבחן אמיר או אמירם.

אז איך מתכוננים לקראת המבחן? הכנה לפטור באנגלית?

כיום קיימות שתי דרכים עיקריות לערוך הכנה לפטור באנגלית:

א.  ללמוד לבד. ניתן בהחלט ללמוד לבד אבל דרושה המון משמעת עצמית, סבלנות רבה וכמובן לדעת מהיכן לקחת את חומר הלימוד. מי שלומד לבד צריך להתכונן מספיק זמן מראש (לפחות שלושה חודשים) על מנת להטמיע את השפה במוחו ועל שפתיו. יש לקרוא טקסטים רבים באנגלית ברמה גבוהה: החל מכתבות בעיתונים דוגמאת ג’רוסלם פוסט ועד מאמרים אקדמאיים אותם יש לחפש בספריות האוניברסיטאות השונות. בנוסף חשוב לחפש מאמרים בעלי שאלות עליהם ניתן לענות על מנת לתרגל הבנת הנקרא.

ב.  ניתן ללמוד במסגרת קורס הכנה לפטור באנגלית. קורס מעניק מסגרת חזקה יותר עבור התלמידים, נותן להם את הטקסטים לקריאה בתוספת שאלות ברמת השאלות הניתנות במבחן. כך, מרכזים למועמדים את כל החומר במקום אחד, עורכים להם למידה קבוצתית, נותנים להם טיפים לבחינה עצמה וכמובן בוחנים אותם מפעם לפעם על מנת לבדוק את שיפור רמת האנגלית שלהם.

ההחלטה אם ללמוד במסגרת קורס הכנה לפטור באנגלית או ללמוד לבד לקראת מבחן אמיר או אמירם, היא כמובן החלטה אינדיבידואלית עליה יש לחשוב היטב ולבחון בהיבטים שונים. יש כמובן הוצאות כלכליות, זמן ויכולות אובייקטיביות שצריך לבחון בעת שבוחרים כיצד לבצע הכנה לפטור באנגלית, אבל חשוב לבחור את המסלול שמתאים לך ושיאפשר לך את הדרך הבטוחה ביותר לפטור הנכסף באנגלית.