לפרטים נוספים אודות מבחן אמיר ופטור באנגלית

  1. שם
  2. טלפון
  3. מייל
  4. Loading ...

בחינת אמיר הבנת הנקרא

בחינת אמיר בנויה משלושה חלקים, כאשר החלק השלישי והקשה ביותר, נקרא הבנת הנקרא. בחלק זה תצטרכו להתמודד עם קריאת טקסט לא ארוך ולענות על שאלות הקשורות באופן ישיר למידת ההבנה שלכם מהכתוב. נבחנים רבים בבחינת אמיר חוששים יותר מכל משלב הבנת הנקרא, הם לא יודעים למה לצפות ואיך לעבור את זה בהצלחה, הנה כל מה שצריך לדעת

אם אתם עומדים להיבחן בבחינת אמיר, חשוב שתדעו שבמהלך הבחינה תדרשו לענות על שאלות הנוגעות לטקסט ספציפי. מדובר בשני קטעי קריאה לא ארוכים, במידת קושי בינונית, אך כמובן שדרגת הקושי משתנה בעבור כל אחד. לאחר שתקבלו זמן לקרוא את קטע הקריאה תדרשו לענות על שאלות.

מטרת השאלות הינה לבדוק את רמת ההבנה שלכם ביחס לטקסט, לבדוק את יכולת האיתור וההתמצאות שלכם בחומרים באנגלית ולא פחות חשוב, את היכולת שלכם להסיק מסקנות בד בבד עם שמירה על חוקי הגיון ודקדוק.

כל מי שהתנסה באנסין בשפה זרה יודע כי זוהי דרך מעולה לבדוק את רמת הידע בשפה הנבחנת, כשנבחן צריך להתמודד עם טקסט ולמסור את מסקנותיו, באים לידי ביטוי יכולות מרכזיות בשפה, במקרה זה השפה האנגלית.

בחינת אמיר, מה חשוב לדעת על חלק הבנת הנקרא

כשאתם ניגשים לענות על חלק הבנת הנקרא בבחינת אמיר, יש כמה דברים שחשוב לדעת ולעשות. מבנה השאלות בחלק זה, זהה להתקדמות הטקסט, כך שבדרך כלל השאלות הראשונות התייחסו לתחילת הטקסט ויתקדמו איתו קדימה. שיטה זו מוכרת מאוד בקטעי אנסין ומטרתה בין היתר, בדיקה מקיפה והבנה כוללת של הנבחן.

עוד חשוב לדעת כי בבחינת אמיר, כמו ברוב האנסינים יכולה השאלה להכיל את מקרא התשובה, כלומר שכבר בגוף השאלה יפנו אתכם לפסקאות הנכונות. זוהי בשורה טובה למי שיותר חלש בקריאה באנגלית, כך שלא צריך לקרוא תמיד את כל הקטע, אלה לקבל מושג כללי על מה הוא מדבר ואז לפנות לפסקאות שמופיעות בשאלות.

אם אתם נדרשים לענות על שאלה או רעיון כללי, חשוב מאוד להקדיש מחשבה וקריאה לפסקה הפותחת והמסיימת את קטע הקריאה, כך שתוכלו לענות לעניין

עוד חשוב לשים לב לפרמטרים כמו אוצר מילים, תחביר ודקדוק נכון, דברים שנבדקים באופן סמוי כשאתם בוחרים את תשובתכם בבחינת אמיר

חלק הבנת הנקרא בבחינת אמיר נחשב לחלק הקשה ביותר ולכן אתם מתמודדים איתו לקראת סוף המבחן, אחרי שעניתם על חלקים פשוטים יותר שהתייחסו למשפטים ולא לקטע קריאה רציף. כשאתם עוברים קורס אמיר, אתם מתרגלים אנסינים ולמדים כיצד לענות נכון על חלק זה בבחינת אמיר, כך שלא תלחצו, לא תתבלבלו ותשיגו את התוצאה הרצויה.