לפרטים נוספים אודות מבחן אמיר ופטור באנגלית

  1. שם
  2. טלפון
  3. מייל
  4. Loading ...

פטור באנגלית במכללה

פטור באנגלית זוהי אינה דרישה השמורה רק לסטודנטים באוניברסיטאות השונות. גם תלמידי תואר ראשון במכללות, ידרשו לפטור אנגלית אם ברצונם לסיים את הלימודים ולעמוד בהצלחה בדרישות התואר. באם לא עברתם מבחן פסיכומטרי, תדרשו לבחינת אמיר או מבחן אמירם, על מנת לקבוע את רמת האנגלית שלכם, כך שהמכללה תוכל לשבץ אתכם בקורס אנגלית המתאים לרמתכם.

אם אתם עומדים להתחיל מסלול אקדמי באחת המכללות בארץ, תדרשו להפגין רמת אנגלית אקדמית סבירה כתנאי לסיום לימודי התואר. רמת האנגלית שלכם תקבע על ידי בחינת אמיר, מבחן אמירם או חלק האנגלית בפסיכומטרי, במידה ובמכללה בה בחרתם ללמוד ישנה דרישת סף של ציון פסיכומטרי

קורסי אנגלית במכללה

לאחר שתעברו בחינת אמיר תשובצו לקורסי אנגלית ברמות שונות, בהתאם לציון שקיבלתם. בחלק מהמכללות ניתן למצוא קורס אנגלית למתחילים לטובת מי שהוציא ציון נמוך בבחינת אמיר, קורס אנגלית ברמה בינונית וקורס אנגלית למתקדמים, למי שנמצא קרוב מאוד לרמת הפטור.

חלק מהמכללות דורשות להגיע לרמת פטור באנגלית לפני תחילת הלימודים בסמטר קיץ ואילו מכללות אחרות מאפשרות לשלב לימודי פטור אנגלית עם קורסי התואר במהלך השנה הראשונה והשנייה. כך או כך, רוב המכללות לא מאפשרות למשוך את הפטור באנגלית מעבר לשנה השנייה ולא פעם אי עמידה בקורסי האנגלית יכולה לעקב את המשך לימודיו של הסטודנט במכללה. לפני שאתם נרשמים ללימודים במכללה, חשוב מאוד לברר מהי דרישת האנגלית במוסד האקדמי אותו בחרתם, כך שתוכלו לתכנן ולהתכונן כראוי לכל דרישה שתבוא

מבחן אמירם במכללות

חלק מהמכללות מאפשרות לעבור בחינת אמירם, מבחן מיון באנגלית אשר נעשה בצורה מקוונת, למול מחשב. הציון במבחן אמירם משמש אתכם כלפי המוסד האקדמי אשר לטובתו עברתם את הבחינה, כך שחשוב להבין מהן הדרישות שלו. לא כל מכללה מאפשרת לעבור מבחן אמירם במקום מבחן אמיר ולכן אם אתם מעוניינים דווקא בגרסה המקוונת, יש לוודא זאת מראש.