לפרטים נוספים אודות מבחן אמיר ופטור באנגלית

  1. שם
  2. טלפון
  3. מייל
  4. Loading ...

פסיכומטרי השוואת מחירים

רוב  האנשים אשר ניגשים למבחן פסיכומטרי, בעיקר בפעם הראשונה, בוחרים להירשם לקורס הכנה לפסיכומטרי באחד ממכוני ההכנה או בתי הספר לפסיכומטרי הקיימים בארץ. אולם לפני שבוחרים בקורס במקום מסויים מומלץ לערוך השוואת מחירים לפסיכומטרי בין המכונים השונים. לעיתים יש הבדל משמעותי ממקום אחד למשנהו.

כאמור, מכוני ההכנה השונים נוקבים בסכומים שונים עבור קורס פסיכומטרי.  יחד עם זאת, אפשר להגיד כי באופן כללי מחירי קורס פסיכומטרי נעים בין 4,500 ₪ ל – 7,500 ₪. אולם פעמים רבות מדובר בסכום המחירון של המכון, כאשר כמעט כל התלמידים זוכים להנחה בשל מבצע, זכות או הטבה מסוימת.

פסיכומטרי איך עושים השוואת מחירים

ביצוע השוואת מחירים לפסיכומטרי מחייב שימת לב למחיר “המחירון” ולמחירי מבצעים. כמעט בכל מכון המפעיל קורסי הכנה לפסיכומטרי, קיימות הטבות והנחות קבועות ומשתנות וכדאי מאד לברר עליהן.

ישנם אנשים אשר עומדות להם זכויות מסוימות בחלק ממכוני ההכנה לפסיכומטרי, מעצם הסטטוס שלהם. למשל: חיילים (אשר קיבלו לכך אישור וזמני השירות הצבאי מאפשרים להם) חיילים משוחררים, בנות שירות לאומי בפועל ובנות שירות לאומי אשר סיימו שירות, תלמידי תיכון הלומדים במקביל גם לימודי פסיכומטרי ועוד, בד”כ מקבלים הנחה משמעותית ממחיר הקורס המלא, ברוב המקומות ההנחה עומדת על כמחצית מסכום הקורס המקורי.

רוב המכונים מקיימים גם הסדר עם משרד הביטחון לפיו ניתן להשתמש בכספי הפיקדון לצורך לימודים בקורס פסיכומטרי.

פסיכומטרי מענקים מיוחדים לחיילים

משרד הביטחון וצה”ל נותנים לחיילים ולחיילים משוחררים שובר הנחה מיוחד אשר מטרתו השתתפות בקורס פסיכומטרי במחיר נמוך מאד: כ -1,500 ₪. אבל השובר איננו תקף בכל מכוני הפסיכומטרי.

 ישנם מקומות בהם מקיימים מחיר אטרקטיבי לאנשים המעוניינים הן לשפר בגרויות והן ללמוד לפסיכומטרי במקביל או אחד אחרי השני, או למי שבוחר לעבור קורס פסיכומטרי פעם נוספת באותו מקום. כמו כן קיימות הטבות לחברי הקבוצה בהרשמה קבוצתית, הטבה לחבר מביא חבר, הטבה לבעלי מוגבלויות ועוד.

בשל כל אלו, חשוב מאד לערוך השוואת מחירים לפסיכומטרי באופן מסודר ורציני, אך לא לשכוח במקביל גם לברר על המכון עצמו: מה הוא נותן, מה אחוזי ההצלחה של הנבחנים אשר למדו לפסיכומטרי במכון, מהו גודל הקבוצות, מהו ניסיון ומקצועיות המדריכים ועוד.