לפרטים נוספים אודות מבחן אמיר ופטור באנגלית

  1. שם
  2. טלפון
  3. מייל
  4. Loading ...

קורס פסיכומטרי לחיילים

ישנם חיילים הבוחרים להיבחן בבחינה הפסיכומטרית עוד לפני השחרור מהצבא. צה”ל מעניק הטבות שונות, בעיקר במחיר קורס הכנה לפסיכומטרי לחיילים, ובימי החופשות הנחוצים להן על מנת להתכונן לבחינה, לחיילים אלו. כך או כך, קיימים כמה מכוני הכנה לפסיכומטרי בהם ניתן למצוא קורס פסיכומטרי לחיילים סדירים, לחיילים בקבע וכמובן לחיילים משוחררים.

אז איך מקבלים הנחה עבור קורס פסיכומטרי לחיילים?

על מנת לקבל את ההטבות של חייל בכל הקשור לקורס פסיכומטרי, יש לפנות לקצינת הת”ש או קצינת החינוך בבסיס בו אתה משרת. הקצינה תיתן לך שוברי הנחה משמעותיים ביותר (מבחינת מחיר הקורס), עבור קורס פסיכומטרי לחיילים בכמה מכוני הכנה (מכוני ההכנה אשר הינם בהסדר עם הצבא, מתוכם כל חייל יכול לבחור היכן ללמוד ובאיזה קורס). השוברים הללו, ואיתם ההנחה, ניתנים לחיילים אשר עומדים חצי שנה ממועד שחרורם ואילך. תוקפם של שוברים אלו הינו עד חצי שנה לאחר השחרור (כך שהזמן המירבי בו יכול שובר כזה להיות תקף הוא עד שנה), כאשר גובה ההנחה עבורם נתון לשינויים בהתאם לסוג השירות.

מדוע עדיף ללמוד במכונים בהם יש הסדר של קורס פסיכומטרי לחיילים עם הצבא?

מכוני ההכנה אשר יש להם הסדר עם צה”ל מעניקים, כאמור, הנחה משמעותית (יותר משישים אחוז הנחה) עבור חיילים, ובנוסף מקיימים את שעות הלימודים הפרונטאליות בשעות אשר נוחות לחיילים, גם לחיילים המשרתים רחוק מהבית ומשתחררים הביתה רק בסופי שבוע. מעבר לכך, ישנם חיילים המשרתים בבסיסים פתוחים אשר יכולים ללמוד בקורסים הרגילים, אם הדבר מתאפשר להם מבחינת שעות השירות.

חשוב לזכור כי הצלחה בבחינה הפסיכומטרית תלויה גם, ואולי בעיקר, בתרגול רב ואינטנסיבי מצד התלמיד בביתו, גם אם הוא לומד בקורס הכנה לפסיכומטרי מקצועי וברמה גבוהה. לכן יש להתחיל ללמוד כבר כמה חודשים לפני מועד הבחינה ולהקדיש לכך זמן ומשאבים. צה”ל מאפשר לכל חייל להיבחן במבחן הפסיכומטרי במהלך חצי השנה האחרונה לשירותו, ובשביל לימודים לקראת הבחינה עצמה, יכול כל חייל לצאת לחופשה בת שנים עשר עד ארבע עשר ימים ע”פ הנחיות המפקד, אך מי שמרגיש כי הדבר עשוי להיות לו לעול בשל שירותו הצבאי, מומלץ לו להמתין עד לאחר השחרור ונצל את השוברים מיד עם השחרור.

קורס פסיכומטרי לחיילים הוא לא רק זול יותר, אלא גם מהווה ניצול טוב של זמן טרום השחרור והכנה לחיים. הציון הפסיכומטרי תקף עד שבע שנים באוניברסיטאות השונות, ולכן, אם יש מי שחושש כי קורס פסיכומטרי לחיילים עשוי להיות מוקדם מדי, יכול להיות רגוע ולסיים את קורס ההכנה לפסיכומטרי ואת הבחינה הפסיכומטרית, אם מתאפשר לו, כבר עם סיום השירות הצבאי.