לפרטים נוספים אודות מבחן אמיר ופטור באנגלית

  1. שם
  2. טלפון
  3. מייל
  4. Loading ...

בחינת אמיר ככה תעברו אותה

עד אשר לא התעניינתי בלימודי תואר ראשון, לא שמעתי על המונח בחינת אמיר. שמעתי על פסיכומטרי, ממוצע בגרויות אבל לא שיערתי לעצמי שבשביל להתקבל למוסד אקדמי ואף לסיים בהצלחה את לימודי התואר, אני צריכה פטור באנגלית.

 בחינת אמיר זוהי בחינה אשר מטרתה  לבדוק את רמת הידע שלכם בשפה האנגלית, על מנת שהמכללה או האוניברסיטה תוכל לקבוע את רמתכם ולקבוע כמה קורסים באנגלית אתם צריכים לקחת, עד אשר תגיעו אל דרגת פטור.

מדובר במבחן זהה לחלק האנגלית בפסיכומטרי וגם הוא נערך על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה. בפועל מדובר בבחינת מיון באנגלית, אך מי שמצליח להוציא בה ציון מספק לרמת פטור באנגלית, לא יצטרך להתמודד עם קורסים באנגלית במהלך התואר.

הנה כמה טיפים איך לעבור בחינת אמיר ולהגיע לפטור באנגלית

  • קחו את הלימודים לבחינת אמיר ברצינות גמורה. בדיוק כמו שאתם משקיעים בפסיכומטרי או שאתם עתידים להשקיע באוניברסיטה, כך חשוב לבוא לבחינת אמיר כמה שיותר מוכנים. זוהי בחינה שקובעת האם תצטרכו לעבור קורסים באנגלית וכמה קורסים ולכן מומלץ להשקיע כמה חודשי למידה על מנת שלא להתבאס במהלך התואר עצמו.
  • שימו לב שאתם לומדים מילים רלוונטיות לבחינת אמיר ולא מבזבזים אנרגיה ומשאבים על אוצר מילים שאולי לא יופיע בבחינה. זו הסיבה שיש קורסי הכנה לבחינת אמיר, כולל מילון מיוחד אשר מכיל את המילים והביטויים הנדרשים לבחינה זו.
  • אל תחליטו שאתם לא לומדים לבחינת אמיר, כי רמת הידע שלכם באנגלית נמוכה יחסית. גם אם לא תקבלו פטור באנגלית בבחינה, אין ספק שאם תלמדו כמו שצריך תשפרו את רמת האנגלית שלכם. התוצאה- פחות קורסים במהלך התואר
  • הבינו מה החומר הנדרש מכם בבחינת אמיר ואל תלמדו פשוט אנגלית. בחינת אמיר בודקת נושאים מאוד ספציפיים ובהם יש להתמקד. ללמוד לכתוב באנגלית למשל לא יסייע לכם לעבור בחינת אמיר בציון גבוה, שהרי לא נדרשת מיומנות כתיבה. עדיף ללמוד ממוקד ומה שצריך

בחינת אמיר קובעת את רמת הידע שלכם באנגלית, כשאתם משקיעים את הזמן הנדרש אתם מקרבים אתכם צעד אחד נוסף לפטור באנגלית.