לפרטים נוספים אודות מבחן אמיר ופטור באנגלית

  1. שם
  2. טלפון
  3. מייל
  4. Loading ...

מבחן אמיר"ם מבחן אנגלית ממוחשב

כאשר רוצים להוציא פטור באנגלית, ניתן לעשות זאת גם על ידי מבחן אמירם, מבחן ממוחשב אשר מטרתו לקבוע את רמת האנגלית שלכם ולסווג אתכם לפי הרמה המתאימה. בדיוק כמו מבחן אמיר, גם מבחן אמירם בודק את הידע האקדמי שלכם בשפה האנגלית ואת היכולת להתמודד עם טקסטים, אוצר מילים והבנה כוללת של חומר באנגלית, אך בכל זאת יש כמה הבדלים בינו לבין מבחן אמיר בתצורה, בציון, באופי המבחן.

אם אתם חושבים על מבחן אמיר”ם הינה כמה דברים שחשוב שתדעו.

נתחיל מכך שמבחן אמירם הוא למעשה מבחן מקוון. כלומר, אתם עונים על שאלוני הבחינה באמצעות המחשב, כאשר הבחינה נערכת מול מחשב ולא באמצעות דף ועט. הפורמט הזה של מבחן ממוחשב יכול להקל על חלק מהנבחנים ובאותה מידה להיות מסורבל וקשה יותר לחלק אחר, שלא מתורגל בעבודה מול מחשב וחושש מעט מהיכולת שלו לענות על שאלות באנגלית.

מעבר לכך, בעוד מבחן אמיר נערך על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה, מבחן אמיר”ם הינו מבחן פנים מוסדי, כלומר הציון שקיבלתם תקף אך ורק לגבי אותו מוסד אקדמי שבמסגרתו עברתם את הבחינה, חשוב לדעת: לא כל מוסד אקדמי מאפשר לעבור מבחן אמירם ולכן צריך לברר זאת מראש.

עוד חשוב לדעת כי מבחן אמירם הוא מבחן אדפטיבי, למעשה קושי המבחן מתאים עצמו לתשובותיו של הנבחן, כך שהרמה שלכם נקבעת על פי אופי השאלות שעליהן כן הצלחתם לענות נכונה.

מבחינת חומר הבחינה, מבחן אמיר ומבחן אמירם מכילים חומר לימוד זהה ולמעשה מתמקדים בשלושה נושאים עיקריים לבדיקת הידע באנגלית, אך בבחינת אמירם הנושאים יכולים להופיע ברצף, ללא חלוקה לפרקים, גם כי מדובר במבחן אדפטיבי, אשר מתאים עצמו לרמת הנבחן.

ציון מבחן אמירם למול ציון מבחן אמיר

ההבדל בציון שצריך בין מבחן אמירם למבחן אמיר על מנת לקבל פטור אנגלית, נע סביב ה100 נקודות. בנקודה זו זהה מבחן אמירם לפטור באנגלית שניתן על ידי חלק האנגלית בפסיכומטרי.  הציון פטור יכול להשתנות בין מוסד אקדמי אחד לשני, בהתבססו על מבחן אמירם ולכן חשוב לדעת מהו הציון המתבקש במוסד האקדמי בו אתם עתידים ללמוד.