לפרטים נוספים אודות מבחן אמיר ופטור באנגלית

  1. שם
  2. טלפון
  3. מייל
  4. Loading ...

פסיכומטרי מידע כללי

רובנו יודעים מה זה פסיכומטרי. בעצם רובנו יודעים שצריך לפחד מהמילה פסיכומטרי. למה? כי רובנו לא ממש יודעים מה זה מבחן פסיכומטרי עד לרגע המבחן עצמו אז על מנת להפיג מעט את הפחד, להלן מדריך פסיכומטרי – כל מה שרציתם לדעת על פסיכומטרי, מדריך פסיכומטרי מתומצת.

הבחינה הפסיכומטרית היא בחינה מרכזית ביותר לאנשים המעוניינים ללמוד לימודים גבוהים כיוון שברוב מוסדות הלימוד ניתן לה משקל רב בעת שיקולי הקבלה ללימודים. מדריך פסיכומטרי שלהלן יפרט יותר מה ובעצם המבחן הפסיכומטרי וכיצד יש להיערך לקראתו.

המבחן הפסיכומטרי הוא מבחן אשר מחברים אותו פרופסורים ודוקטורים במסגרת המרכז הארצי לבחינות והערכה. המבחן מחולק לשלושה תחומים: תחום מילולי, תחום כמותי ותחום אנגלית. פרק האנגלית מהווה פחות אחוזים ולפיכך פחות משקל, משקלול הציון הסופי פסיכומטרי, אך מי שעובר את פרק האנגלית בציון גבוה מקבל פטור מלימודי אנגלית במוסד האקדמי בו הוא מתכוון ללמוד.

המבחן הפסיכומטרי הוא מבחן יחסי. כלומר, הציון שניתן הוא לא כלפי כל נבחן באופן יחידני אלא באופן יחסי לשאר הנבחנים. (כלומר אם במקרה יש אדם שטעה רק במקום אחד, אבל הוא היחיד וכל השאר טעו ביותר שאלות, אותו אדם יקבל 800 בפסיכומטרי אפילו שיש לו טעות, כיוון שהציון ניתן לו ביחס לשאר הנבחנים וביחס אליהם הוא הגבוה ביותר). יחד עם זאת, אין זה אומר שצריך לזלזל בהכנה למבחן. חשוב להתכונן למבחן בשאיפה לענות נכון על כל השאלות.

מבחן הפסיכומטרי נערך בחמישה מועדים במהלך השנה – מועד אוקטובר, מועד דצמבר, מועד פברואר, מועד אפריל, ומועד יולי. המועדים קבועים וניתנים מראש ועל הנבחנים לבחור את המועד המתאים להם ביותר ולהירשם אליו מבעוד מועד באמצעות ערכת הרשמה. את ערכת ההרשמה ניתן למצוא בחנויות הספרים או באתר האינטרנט של המרכז הארצי לבחינות והערכה. את טפסי ההרשמה והתשלומים יש לשלוח במעטפה הנמצאת בערכה אל המרכז הארצי.

חשוב להתכונן היטב לפני הבחינה. ניתן להתכונן וללמוד באופן עצמאי, אך מומלץ לפנות לאחד ממכוני הכנה לפסיכומטרי המקיימים קורס פסיכומטרי מקיף ומקצועי, מלווה ע”י מדריך פסיכומטרי וע”י צוות המכון. קורס כזה נותן לנבחנים כלים מיומנויות לעבור את הבחינה בציון הרצוי.

גם אם לומדים לקראת הפסיכומטרי במכון הכנה לפסיכומטרי, חשוב לתרגל הרבה בבית ולהגיע לקצה מיצוי היכולת על מנת להימנע מהצורך לעשות את הבחינה שוב. יחד עם זאת, אין צורך לדאוג, גם אם לא הצלחתם בפעם הראשונה אין כל סיבה שלא תצליחו בפעם השניה או השלישית. ניתן להיבחן במבחן הפסיכומטרי כמה שרק רוצים בתנאי שיהיה במרחק של שני מועדי בחינה. כלומר לא ניתן להיבחן במועד המגיע מיד לאחר המועד בו נבחנתם אלא רק במועד שלאחריו. (אם נבחנתם ביולי תוכלו להיבחן שוב רק בדצמבר ולא כבר באוקטובר).

מדריך הכנה לפסיכומטרי שלעיל מציין באופן כללי את הפרטים החשובים הקשורים לבחינת הפסיכומטרי. פרטים מפורטים יותר תוכלו למצוא באתר של המרכז הארצי לבחינות והערכה וכן במכוני ההכנה לפסיכומטרי השונים.