לפרטים נוספים אודות מבחן אמיר ופטור באנגלית

  1. שם
  2. טלפון
  3. מייל
  4. Loading ...

פטור באנגלית בפסיכומטרי

אם אתם עומדים לעבור פסיכומטרי, על מנת להתקבל ללימודי תואר ראשון, חשוב שתדעו כמה חשוב להשקיע בחלק האנגלית בפסיכומטרי, על מנת לקבל פטור באנגלית בפסיכומטרי. פסיכומטרי זהו מבחן הערכה ומיון, אשר מסייע לאוניברסיטאות ומכללות לאפיין את יכולת המתקבלים, לעמוד בדרישות התואר ומהווה כלי להערכת יכולות התלמיד.

 באמצעות בחינה של ציון פסיכומטרי, עם ציון בגרות, ניתן להתקבל למוסד אקדמי, לחוג בו אתם מעוניינים ללמוד. זו הסיבה שרבים משקיעים זמן ואנרגיה בפסיכומטרי בקורס הכנה לפסיכומטרי ודואגים לשבת עם ספרים וחומרי לימוד כמה חודשים לפני, על מנת לשנן, לחזור על החומר ולהיות הכי מוכנים לפסיכומטרי הגורלי.

פסיכומטרי בודק ובוחן יכולות ספציפיות בתחום מילולי, כמותי ובשפה האנגלית, אך לחלק האנגלית חשיבות גבוהה יותר, היות וציון טוב בחלק זה לא רק יגדיל את ציון הפסיכומטרי אלא גם יכול לתת לכם פטור באנגלית.

פטור באנגלית זוהי דרישת חובה לסיום וקבלת תואר ראשון בכל מוסד לימודי, בין אם מדובר באוניברסיטה או במכללה. כתלמידי תואר ראשון אתם צריכים להיות מסוגלים להתמודד עם טקסטים באנגלית, להבין משמעות, לעשות הקשרים ולדעת להוציא מסקנות מחומר עיוני בשפה האנגלית, ללא קשר לנושא התואר. שפה אנגלית היא שפה אוניברסאלית ונדרשת מכל סטודנט שלומד לימודים גבוהים.

פטור באנגלית ניתן לקבל באמצעות עמידה במבחן אמיר או מבחן אמירם, מבחני מיון בשפה האנגלית, אשר קובעים את הרמה שלכם והאם היא מספקת לפטור באנגלית וגם באמצעות פטור באנגלית בפסיכומטרי. ציון של סביב ה135 נקודות בחלק האנגלית יכול לזכות אתכם בפטור באנגלית, בכפוף כמובן לדרישות המוסד האקדמי בו אתם עתידים ללמוד.

אם יש לכם פטור באנגלית בפסיכומטרי, לא תצטרכו לעבור מבחן אמיר ותוכלו להתחיל ללמוד מבלי מיון לרמות אנגלית ובלי לקחת קורסים באנגלית במהלך התואר.

חשוב לציין, אם עשיתם פסיכומטרי אבל לא השגתם פטור בחלק האנגלית, תצטרכו לעשות מבחן אמיר ולקבוע את הרמה שלכם או לנסות להשיג פטור באנגלית באמצעות מבחן אמיר.