לפרטים נוספים אודות מבחן אמיר ופטור באנגלית

  1. שם
  2. טלפון
  3. מייל
  4. Loading ...

הרשמה לפסיכומטרי

נרשמתם כבר לקורס הכנה לפסיכומטרי? מעולה. עדיין אין מה למהר, אבל כדאי כבר להתחיל את תהליך הרשמה לפסיכומטרי עצמו. הרשמה לפסיכומטרי נעשית באמצעות ערכת רישום והיא בנויה מכמה סעיפים. לפני שנרשמים כדאי לדעת בדיוק מה לעשות בעת הרשמה לפסיכומטרי כדי לא לבצע טעויות מיותרות ולמצוא את עצמכם רשומים לבחינה בחיפה במקום בירושלים.

את ערכת הרשמה לפסיכומטרי יש לרכוש בחנויות צומת ספרים, סטימצקי וחנויות הספרים באוניברסיטאות, או דרך אתר האינטרנט של המרכז לבחינות והערכה.

הרשמה לפסיכומטרי, ניתן לבצע בשפות עברית, אנגלית, ערבית, רוסית, צרפתית וספרדית. הרשמה לפסיכומטרי למעשה כוללת מילוי טופס רישום ותשלום של דמי הבחינה בבנק. לאחר התשלום עבור הרשמה לפסיכומטרי בבנק, מקבלים חותמת אישור הרשמה לפסיכומטרי. את החותמת הזו ואת טופס הרישום לפסיכומטרי יש לשלוח אל המרכז הארצי לבחינות והערכה.

פסיכומטרי טופס רישום

טופס הרישום אותו ממלאים בעת הרשמה לפסיכומטרי מחולק לכמה חלקים, אותם יש לקרוא בעיון ולמלא בתשומת לב:

חלק א’ – מילוי פרטים אישיים.

חלק ב’ –בחירת מועד הבחינה , מקום הבחינה ושפת הבחינה.

חלק ג’ – יעדים להעברת הציונים. בעת מילוי טופס הרשמה לפסיכומטרי עליכם לציין מוסד אקדמי נוסף מן הרשימה המוצעת בטופס ההרשמה עצמו. זאת במידה ותחפצו לשלוח את הציונים שלכם בבחינה למוסד לימודים נוסף מלבד האוניברסיטאות אליהם נשלח הציון אוטומטית: ירושלים (העברית), תל אביב, חיפה, בר אילן, הטכניון, ובן גוריון.

חלק ד’ – חתימה על הטופס. חובה!!! לעיתים נרשמים מפספסים את החלק הזה ושולחים טופס הרשמה לפסיכומטרי ללא חתימה, כאשר ללא חתימה הוא למעשה איננו תקף, והם אינם יכולים לגשת לבחינה.

חלק ה’ – אישור תשלום דמי הבחינה . בחלק הזה מופיעה חותמת הבנק המאשר את תשלום ההרשמה לפסיכומטרי.

חלק ו’ -   חלק זה נמצא מעבר לדף של טופס הרשמה לפסיכומטרי ובו נתונים לצרכי מחקר סטטיסטיים (כמו מגדר, עיסוק, מקום לימודים אחרון וכד’). לחלק זה אין כל השפעה על הנבחן או על הציון שלו ואין חובה למלאו.

שימו לב! הרשמה לפסיכומטרי מחייבת תשומת לב מיוחדת ורצינית לפרטים חשובים הקיימים בטופס הרישום. למשל: יש לשים לב למועדים המצוינים על גבי הטופס: מועד אחרון לתשלום בבנק, מועד אחרון למשלוח טופס הרשמה לפסיכומטרי וכמובן את מועד הבחינה ומיקומה.

לאחר שסיימתם למלא את טופס הרשמה לפסיכומטרי ובידכם אישור תשלום מהבנק, יש לשלוח את המסמכים למרכז הארצי לבחינות והערכה בתוך מעטפה מיוחדת הניתנת לכם בתוך הערכה עצמה.

עתה נותר להמתין עד שטופס הרשמה לפסיכומטרי שלכם ייקלט במרכז הארצי לבחינות והערכה. בדרך כלל לאחר שנקלט הטופס במרכז הארצי, נשלח אישור קבלת טופס הרשמה לפסיכומטרי לבית הנבחן (על פי הכתובת לקבלת מכתבים שציין בטופס הרשמה לפסיכומטרי), זימון לבחינה בו צוינו פרטי הנבחן, מועד ומיקום המבחן עצמו. במידה והתקבלו שני זימונים לאותו נבחן, הזימון המאוחר יותר הוא העדכני יותר. לכל הבירורים והשאלות בנוגע למבחן הפסיכומטרי, לתהליך הרשמה לפסיכומטרי או כל דבר אחר ניתן לפנות למרכז הארצי עד עשרים יום לפני מועד המבחן.