לפרטים נוספים אודות מבחן אמיר ופטור באנגלית

  1. שם
  2. טלפון
  3. מייל
  4. Loading ...

פסיכומטרי או מבחן אמיר

מי שמתעניין בלימודי תואר ראשון, שומע לא פעם את המילים פסיכומטרי ומבחן אמיר. זה חשוב, אתם צריכים את זה, אי אפשר ללמוד בלי זה. הרבה סטודנטים לעתיד לא יודעים מה ההבדל בין שתי הבחינות ולא יודעים מה עדיף ומה מתאים להם, הנה כמה דגשים שיעשו לכם סדר בשיקולים, מבחן אמיר או פסיכומטרי.

מהו מבחן פסיכומטרי

פסיכומטרי זהו מבחן הערכה, אשר מטרתו לשקף את ידיעותיו של הנבחן ויכולת התמודדותו עם שאלות וסוגיות הקשורות לתחום המילולי, הכמותי ובאנגלית. באמצעות פסיכומטרי יכול המוסד האקדמי למיין את המבקשים להירשם אליו, לחזות את יכולתם והתאמתם להתמודד עם רף הלימודים בתחום אותו הם מבקשים ללמוד,  ולמעשה להוות איזשהו סנן מוסכם.

מהו מבחן אמיר

מבחן אמיר זוהי בחינת מיון באנגלית, אשר מטרתה לבדוק רמה ושליטה בשפה האנגלית, במטרה לשבץ את הסטודנט בקורסי רמות באנגלית או לחילופין להעניק לו פטור באנגלית, בקבלת ציון מספק.

ההבדל בין פסיכומטרי למבחן אמיר 

  • ההבדל המהותי בין מבחן אמיר לפסיכומטרי הוא שמבחן אמיר בודק אך ורק את ידיעת השפה האנגלית, בעוד פסיכומטרי בודק את יכולתו של הנבחן גם בנושאים מילוליים וכמותיים. זו הסיבה שפסיכומטרי זהו מבחן הערכה כללי, בעוד מבחן אמיר נותן אך ורק אינדיקציה לגבי פן מאוד ספציפי, שליטה סבילה באנגלית.
  • לפני שאתם נרשמים לפסיכומטרי, מומלץ לברר האם זהו תנאי קבלה במוסד האקדמי בו אתם מבקשים ללמוד. באם אתם לא צריכים פסיכומטרי, מומלץ לגשת למבחן אמיר, היות ופטור באנגלית זה משהו שתצטרכו, גם אם במוסד האקדמי בו אתם לומדים אין דרישת חובה של פסיכומטרי.
  • גם אם עברתם פסיכומטרי, אין זה אומר שיש לכם אוטומטית פטור באנגלית. כאמור מבחן פסיכומטרי זהו מבחן הערכה כללי, על מנת להשיג פטור באנגלית בפסיכומטרי, אתם חייבים לקבל ניקוד מספק בחלק האנגלית בפסיכומטרי.
  • אפשר לעשות פסיכומטרי, על מנת להתקבל למוסד אקדמי ובמידה ואין לכם ציון מספק בחלק באנגלית, על מנת להשיג פטור באנגלית, ניתן לעבור בנוסף גם מבחן אמיר וכך להשיג את הפטור.