לפרטים נוספים אודות מבחן אמיר ופטור באנגלית

  1. שם
  2. טלפון
  3. מייל
  4. Loading ...

מבנה בחינת אמיר

במהלך חיינו אנו נדרשים להוכיח ידע ובקיאות בשפה האנגלית. זה מתחיל עם לימודי אנגלית, ממשיך לבגרות באנגלית ומתקדם במבחן אמיר או בפסיכומטרי. צעירים לפני תואר ראשון, צריכים לקבוע את רמת האנגלית שלהם.

בחינת אמיר מורכבת מכ- 3 שאלונים בתחומי ידע שונים באנגלית.

  • השלמת משפטים
  • ניסוח משפטים מחדש
  • הבנת הנקרא

לא תדרשו בבחינת אמיר לכתוב חיבור באנגלית, לענות בכתב על שאלות או לדבר באנגלית. מטרת מבחן אמיר היא לבדוק את יכולתם להתמודד עם קטעי קריאה ואנסין ולבדוק כמה רחב ועשיר אוצר המילים שלכם באנגלית.

כל פרק בבחינת אמיר מכיל כ-10 שאלות אשר מתחילות מהקל אל הכבד. בחלקו הראשון של הפרק, תדרשו לענות על שאלות שהוגדרו כשאלות קלות יותר וקיבלו תשובות נכונות יותר, מכל השאלות האחרות ובסופו של כל פרק, יופיעו שאלות מורכבות יותר, אשר זכו לאחוז נמוך יותר של תשובות נכונות. מבנה זו נועד על מנת לדרג את רמתכם ביחס לידע אישי וביחס לכלל.

מבחן אמיר, השלמת משפטים

הנבחן יידרש להשלים את המילה המתאימה ביותר למשפט, מתוך מספר אופציות שיוצגו בפניו. מטרת חלק זה בבחינת אמיר, הינה לבדוק בעיקר את אוצר המילים שלכם ואת הדקדוק הבסיסי הנדרש מכל סטודנט. אם אתם מצליחים להבין את המשפט ואת המשמעות של כל מילה בתוצאות, תוכלו לבחור בקלות את המילה המתאימה ביותר.

מבחן אמיר, ניסוח משפטים מחדש

בחלק זה תקבלו מספר משפטים ומספר תשובות ועליכם לבחור את המשפט הקרוב ביותר בניסוחו ומשמעותו למשפט המקורי. על מנת לעבור חלק זה בהצלחה, נדרשת קודם כל יכולת קריאה והבנה של המשפט המקורי, יכולת קריאה והבנה של המשפטים המשניים. ברגע שאתם מזהים את מבנה המשפט המקורי, קל לכם יותר למצוא את המשפט שמקיים את אותה משוואה.

מבחן אמיר, הבנת הנקרא

בחלק זה, הנחשב לחלק יותר קשה יחסית משני החלקים האחרים ולכן הוא גם החלק האחרון. בחלק זה תדרשו להתמודד עם שני קטעי קריאה קצרים ולענות על שאלות בהתייחס לטקסט. כמו בכל מבחן אנסין, גם פה השאלות יתייחסו לסדר האינפורמציה בטקסט, מההתחלה אל הסוף.

מטרת חלק זה במבחן אמיר, הינו לבדוק את ההבנה הכוללת שלכם מהטקסט ואת היכולת שלכם להתמודד עם מענה לשאלות נקודתיות, המתייחסות לרעיונות, דעות או עובדות המופיעות בטקסט. כמו כן, בחלק זה בבחינת אמיר, נדרש הנבחן להפגין גם ידע בחוקי דקדוק ותחביר, על ידי בחירת התשובה הנכונה ביותר.

אם אתם הולכים ללמוד לימודים גבוהים, סביר להניח שתתקלו במהלך התואר בטקסטים באנגלית ולכן חשוב מאוד שתדעו כיצד להתמודד איתם ולהבין את הרעיון הכללי, המסתתר בטקסט.