לפרטים נוספים אודות מבחן אמיר ופטור באנגלית

  1. שם
  2. טלפון
  3. מייל
  4. Loading ...

בחינת אמיר

בחינת אמיר היא בחינת מיון לרמות אנגלית, הנדרשת מכל סטודנט. עמידה בהצלחה במבחן אמיר, בהתאם לנהוג במוסד האקדמי בו בחרתם ללמוד, מזכה אתכם בפטור באנגלית. אם אתם עומדים בפני לימודים אקדמיים, חשוב מאוד שתדעו מהי בחינת אמיר, איך עושים אותה ולמה היא יכולה להקל עליכם במהלך התואר.

בחינת אמיר היא למעשה החלק של האנגלית בפסיכומטרי. אם בפסיכומטרי אתם נאלצים להתמודד גם עם שאלות בתחומי לשון ומתמטיקה, בחינת אמיר מתרכזת כולה בידע והיכולת שלכם בשפה האנגלית.

מטרת בחינת אמיר היא לבדוק את אוצר המילים שלכם ואת יכולתכם להתמודד עם טקסט באנגלית. בחינת אמיר, כמו בפסיכומטרי, אינה דורשת יכולת דיבור או כתיבה באנגלית, אלא מתרכזת רק ביכולת שלכם להתמודד עם קריאת שאלות וטקסט קצר ולענות על אנסין.

כשזה נוגע לאנגלית, רבים מאיתנו טובים יותר בקריאה והבנה מאשר בכתיבה ובדיבור. אנשים רבים ובעיקר צעירים בתחילת דרכם, אינם משתמשים באנגלית ביום יום, לא כותבים באנגלית, לא מדברים באנגלית, מה שמשכיח את השפה. זו הסיבה שגם מי שאין לו אנגלית מושלמת מכל בחינה, יכול לקבל פטור באנגלית ולעמוד בהצלחה בבחינת אמיר.

הקורסים המכינים אתכם לפסיכומטרי או למבחן אמיר, מתרכזים בעיקר בפיתוח אוצר מילים והבנת נקרא. פיתוח מיומנויות כמו התמודדות עם טקסט באנגלית, הרחבת מאגר המילים שיש לכם ויכולת לבנות הקשר בין קטע טקסט לתשובה נכונה.

איך בנויה בחינת אמיר

בחינת אמיר מורכבת משלושה שאלונים, כאשר כל שאלון מתרכז בנושא אחר, כמו הבנת הנקרא, השלמת משפטים וניסוח משפטים. השאלות מופיעות מהקל אל הקשה, כך שהלומד נדרש להתמודד עם בחינה ברמת ידע עולה, על מנת לקבוע את מיקומו.

עומדים בפני לימודים במכללה או באוניברסיטה, על מנת לקבל פטור באנגלית תדרשו לבחינת אמיר.