לפרטים נוספים אודות מבחן אמיר ופטור באנגלית

  1. שם
  2. טלפון
  3. מייל
  4. Loading ...

מבחן אמיר הקלות ותנאים מיוחדים


כמו בכל מבחן, גם מבחן אמיר ניתן לעבור בהקלות מסוימות, ברגע שיש לכם איזושהי בעיה פיזית או לקות למידה. היות ומטרת בחינת אמיר, היא להבין מהי רמתכם בשפה האנגלית, אין כל כוונה להקשות עליכם או למנוע מכם הקלות המגיעות לכם בעקבות אבחון ברור, שהרי גם באוניברסיטה או במכללה, יכול המוסד האקדמי להנהיג הקלות אלה, לאורך כל שנות התואר.

אם אתם עומדים לעבור מבחן אמיר וידוע לכם כי יש לכם הקלות או התרים מיוחדים, לדרך שבה אתם צריכים לעבור את הבחינה, חשוב מאוד ליידע מבעוד מעוד ולהציג את כל האישורים הרלוונטיים. אם קיבלתם הקלות במהלך לימודיכם בתיכון, לאחר אבחון מסודר ומאושר, עליכם להנפיק מסמכים ואישורים אילו, למרכז הארצי לבחינות.

ההקלות שתוכלו לקבל במבחן אמיר, יהיו הקלות אשר מטרתן לסייע לכם לעבור את המבחן בצורה הטובה ביותר, על מנת שתוצאות בחינת אמיר, ייצגו את רמת הידע שלכם באנגלית. אם אתם מאובחנים, וודאי הקלות כמו תוספת זמן, השמעת הבחינה או הפסקות התרעננות בין חלקי בחינת אמיר, הם הקלות מוכרות לכם ואותן ניתן לקבל, כאמור בהצגת אישורים מתאימים.

  • חשוב שכל המסמכים יהיו רלוונטיים (למשל לא להביא אבחון שעברתם בגיל עשר ומצביע על לקות למידה כלשהי )
  • כל המסמכים והאבחונים צריכים להיות מותאמים לאופי הלקות, כמו למשל במקרה של הפרעת קשב וריכוז, יש לספק אבחון שנערך על ידי נירולוג או איש מקצוע המתמחה באבחון קשב וריכוז, אם מדובר על לקות פיזית, האישור להקלות במבחן אמיר צריך להיות מגורם רפואי מתאים.
  • מומלץ לצרף שאלון למאבחן שיכול לשפוך אור על לקות הלמידה שלכם, בין אם מדובר בלקות למידה או בעיה אחרת, כמו הפרעת קשב וריכוז
  • במעמד הגשת המסמכים תקבלו שאלון לנבחן, אותו יש למלא ולהגיש למרכז הארצי לבחינות
  • את כל המסמכים הרלוונטיים יש לצרף בעת מועד ההרשמה למבחן אמיר ולא להיזכר רק אחרי שכבר נרשמתם.
  • חשוב לדעת כי מבחן אמיר בתנאים חריגים לא נערך בתדירות או במועדים כמו בחינת אמיר סטנדרטים ולכן חשוב מאוד להתעדכן במועד הבחינה מראש.