לפרטים נוספים אודות מבחן אמיר ופטור באנגלית

  1. שם
  2. טלפון
  3. מייל
  4. Loading ...

איך משיגים פטור באנגלית

כולנו לומדים אנגלית במהלך לימודינו בבית ספר יסודי ובתיכון, אנו גם ניגשים לבגרות באנגלית שהיא בגרות חובה, על מנת לקבל תעודת בגרות מלאה. אנגלית מלווה אותנו לאורך כל שנות הלימוד שלנו, אנחנו יכולים להתחבר לשפה, להכיר אותה ואפילו לשלוט בדקדוק ובקריאה, אך אין זה אומר עדיין שיש לנו פטור באנגלית.

על מנת להשיג פטור באנגלית אנחנו צריכים לעמוד בקריטריונים אשר נקבעו במוסד האקדמי בו בחרנו ללמוד, כאשר ציון פטור באנגלית ינוע בדרך כלל בטווח קבוע ומוקבל, בכל המוסדות להשכלה גבוהה.

דרכים להשגת פטור באנגלית 

  • לעבור מבחן פסיכומטרי ולקבל פטור באנגלית באמצעות ציון מספק בחלק האנגלית במבחן : דרך זו מתאימה למי שצריך לעבור פסיכומטרי כתנאי קבלה למוסד האקדמי, בו בחר ללמוד. ישנם מוסדות לימוד אשר דורשים פסיכומטרי ובגרות כתנאי קבלה וישנם כאלה שלא.  יחד עם זאת, בהחלט יכול להיות שתעברו פסיכומטרי ואפילו תקבלו ציון סביר, אך נקודות החוזק שלכם יהיו דווקא בחלק העברית והמתמטיקה ולא באנגלית, מה שייתן לכם ציון פסיכומטרי אך לא פטור באנגלית.
  • דרך נוספת להשיג פטור באנגלית, היא באמצעות מבחן אמיר, או מבחן אמירם (גרסה מקוונת של אותו מבחן) מבחן אמיר זהה לחלק האנגלית בפסיכומטרי ולמעשה מדרג את הרמה שלכם באנגלית, אם הרמה מספקת, תוכלו לקבל פטור באנגלית. למבחן אמיר לומדים ממש כמו לפסיכומטרי ויש לו חוקיות ודרישות ספציפיות, אך בניגוד לפסיכומטרי, שם נחלקת האנרגיה ל3 תחומים, מבחן אמיר מתמקד כל כולו באנגלית. מבחן אמיר או מבחן אמירם, מתאימים למי שלא עשה פסיכומטרי או למי שלא השיג פטור באנגלית בחלק האנגלית בפסיכומטרי
  • האופציה השלישית היא לעבור מבחן אמיר לדרוג הרמה שלכם, על ידי המוסד האקדמי, לדרג את הרמה שלכם באנגלית ולהתחיל לעשות קורסים בשנה הראשונה והשנייה לתואר, עד שתגיעו לדרגת פטור באנגלית. אופציה זו היא הכי פחות עדיפה, היות והיא אומרת שנוסף לעומס של לימודי התואר והמטלות השונות, תצטרכו לעשות גם קורסים באנגלית.