לפרטים נוספים אודות מבחן אמיר ופטור באנגלית

  1. שם
  2. טלפון
  3. מייל
  4. Loading ...

מי צריך פטור באנגלית

פטור באנגלית זוהי דרישת חובה מכל סטודנט אשר מתחיל את לימודיו במוסד אקדמי מוכר. לא משנה אם אתם הולכים ללמוד באוניברסיטה או במכללה, לא משנה אם המוסד שבו אתם רוצים ללמוד דורש פסיכומטרי כתנאי קבלה, פטור באנגלית אתם צריכים.

כאשר אתם באים להירשם למוסד אקדמי, תיווכחו לדעת שכולם יתעניינו ברמת הידע שלכם באנגלית. לימודים לתואר ראשון דורשים ידע והבנה מסוימת בשפה האנגלית, גם בשל העובדה שבמהלך התואר אתם עתידים להתמודד עם חומרים באנגלית, ברמה זו או אחרת בהיקף זה או אחר. מי שהולך להוציא תואר, לא יכול לעשות זאת ללא התמודדות ראויה ושליטה מסוימת בשפה החשובה ביותר, השפה האנגלית.

עברתי בגרות באנגלית ברמה של 5 יחידות האם אני עדיין צריך פטור באנגלית ?
ציון הבגרות באנגלית אינו מזכה אותך בפטור באנגלית, אולם אם עברתם בגרות ברמה של חמש יחידות, בציון טוב, סביר להניח שלא תתקשה להתמודד עם מבחן אמיר הקובע את רמתך באנגלית ותוכל לקבל פטור כבר בשלב הבחינה. יחד עם זאת, חשוב להבין שמבחן אמיר כמו החלק של האנגלית בפסיכומטרי, שונה מהבגרות באנגלית ולכן נדרש להתכונן לבחינה באופן פרטני.

עברתי פסיכומטרי וקיבלתי ציון סביר, האם אין לי אוטומטית פטור באנגלית ?
תוכל לקבל פטור באנגלית במבחן פסיכומטרי, רק אם הציון שקיבלת בחלק האנגלית במבחן, עונה על דרישות הפטור. אם לא, תוכל לעשות מבחן אמיר המתמקד אך ורק בחלק האנגלית, על מנת לקבל את הפטור.

אני הולך ללמוד במכללה שלא דורשת פסיכומטרי, האם אני עדיין צריך פטור באנגלית ?
כן. גם מכללות ומסודות לימוד להשכלה גבוהה שאינם דורשים פסיכומטרי, דורשים פטור באנגלית. לפני תחילת הלימודים תידרש לעבור מבחן אמיר, על מנת לסווג את רמתך ותאלץ לעשות קורסים באנגלית במהלך התואר, עד אשר תגיע לרמת פטור