לפרטים נוספים אודות מבחן אמיר ופטור באנגלית

  1. שם
  2. טלפון
  3. מייל
  4. Loading ...

מה זה פטור באנגלית

מי שעתיד לסיים לימודים גבוהים במכללה או באוניברסיטה , חייב לדעת אנגלית ברמה מספקת. במהלך שנות לימוד התואר, נחשף הסטודנטים לתכנים בשפה האנגלית, ברמה זו או אחרת ולכן, נוסף על ידיעתו והשכלתו בתחום בו בחר להתמקצע, הוא חייב לדעת אנגלית ברמה סבירה. זו הסיבה שכל לימודים אקדמיים רואים בפטור באנגלית, תנאי הכרחי לקבלת תואר ראשון.

פטור באנגלית זהו למעשה “אישור” שהסטודנט עמד בהצלחה בחובותיו האקדמיים בשפה האנגלית וכי משלב וזה ואילך, הוא פטור בלימודי אנגלית במהלך התואר. קבלת פטור באנגלית מותנה בעמידה בקריטריונים אותם הציג המוסד האקדמי של הסטודנט, בכפוף לנורמות ולערכים המונהגים במועצה להשכלה גבוהה ובשאר מסודות הלימוד.

איך משיגים פטור באנגלית

על מנת להשיג פטור באנגלית, על הסטודנט לעמוד בהצלחה במבחן אמיר, מבחן מיון לרמות בשפה האנגלית, אחרי מבחן אמיר יודע הסטודנט את רמתו ויכול להיות משובץ לקורס אנגלית מתאים, אם השיג הסטודנט ציון מספק בבחינת אמיר, אין הוא צריך לעבור קורסים באנגלית במהלך התואר ולכן יקבל מייד את הפטור. סטודנטים אשר עברו פסיכומטרי וקיבלו ציון המתאים לרמת פטור, בחלק באנגלית בבחינה, לא יצטרכו אף הם לעבור קורסים באנגלית, אלא יתחילו את לימודיהם עם פטור.

חשוב שתדעו: כל אחד צריך פטור באנגלית. הדבר אינו קשור לתחום בו אתם עושים את התואר הראשון או בשימוש שתעשו בשפה או בידיעת אנגלית בעתיד, כתוצאה מתואר זה. גם אם למדתם משהו שנראה לכם שלא צריך בו אנגלית, עדיין תצטרכו פטור באנגלית כתנאי לקבלת התואר.